Informacje

Program „Dobry Start”

Program ”Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia przyznawanego co roku wszystkim uczniom rozpoczynającym  rok szkolny.

Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

Komu przysługuje świadczenie- świadczenie „Dobry Start” przysługuje rodzicom, opiekunom prawnym, opiekunom faktycznym na dziecko uczące się w szkole ,aż do ukończenia przez nie 20 roku życia . Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole ,otrzymują świadczenie  do ukończenia  24 roku życia .

Pierwszym rokiem realizacji jest rok 2018 i obejmuje uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019

Jak otrzymać świadczenie- aby otrzymać wsparcie należy złożyć wniosek.

Wnioski o wypłatę będzie  można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane drogą tradycyjną ( w formie papierowej). Wnioski należy złożyć do 30 listopada 2018 r.

Gdzie złożyć wniosek- Wnioski od 1 sierpnia można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kałuszynie  ul. Pocztowa 4A Tel.25 7576 147 e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 w godzinach pracy:od  7.30 do 15.30

Wypłata Świadczenia – złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż  do  30  września .Wnioski złożone w kolejnych miesiącach skutkują wypłatą świadczenia w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia.

Przykładowy wzór wniosku o świadczenie” Dobry Start” znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny ,Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:

https:/www.mpips.gov.pl/bip/wzory-wnioskow-o-świadczenia –dla –rodzin/