Informacje

Ogłoszenie

W trosce o państwa bezpieczeństwo prosimy o ograniczenie wizyt w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kałuszynie . Sprawy prosimy załatwić telefonicznie  oraz e-mail:

Tel. 537-519-078;  13-433-47-28

emeil:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klub Seniora+

Decyzją Wojewody Mazowieckiego  Klub „Senior + „ w Kałuszynie zawiesza działalność od 24 października 2020 r do  odwołania .

linia

 

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

plakatSpis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu.

Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.

Najważniejszą i obowiązkową metodą spisową Powszechnego Spisu Rolnego 2020 jest samospis internetowy (aplikacja jest dostępna na stronie https://spisrolny.gov.pl/). Jednak użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dysponują komputerem lub dostępem do Internetu i nie skorzystają ze stanowiska komputerowego utworzonego dla nich w Gminnym Punkcie Spisowym, mogą się spisać przez telefon. 

 

Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Infolinia działa 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00. Przed sięgnięciem po telefon warto przygotować wszystkie dokumenty związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego i mieć je przy sobie.

 

Rolnikom o możliwości spisu telefonicznego będą od 16 września przypominać rachmistrze. Jeśli do nas zadzwonią, warto skorzystać z ich propozycji i wypełnić od razu formularz spisowy.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości co do tożsamości i uprawnień rachmistrza, należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zweryfikować te informacje.

 

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

 

Informacja

W związku z rekomendacją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, uwzględniając możliwości lokalowe i środki bezpieczeństwa zapraszamy członków Klubu "Senior +" do współpracy. Jest możliwość wznowienia zajęć.

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców miasta i gminy Kałuszyn

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kałuszynie  zorganizował  pomoc  żywnościową dla najbardziej potrzebujących  mieszkańców   naszej Gminy  z Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pracownicy Ośrodka przygotowali paczki dla 150 osób, w dystrybucji    pomogli strażacy z OSP Kałuszyn i OSP Sinołęka dostarczając mieszkańcom najbardziej odległych miejscowości. 
        Dziękujemy   strażakom za pomoc w dostarczeniu żywności  potrzebującym rodzinom.
Jednocześnie informujemy że pomoc w ramach programu nadal trwa, a   osoby chętne do skorzystania, które jeszcze nie złożyły wniosków proszone są o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kałuszynie tel. 537 519 078.

Pomoc w ramach Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020 kierowana jest do osób znajdujących się  w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria wskazane w art.7 ustawy o pomocy społecznej  i których dochód nie przekracza kwoty:
-            1402 zł( netto) w przypadku osoby samotnie gospodarującej
-             1056 zł (netto) w przypadku osoby w rodzinie .
Podstawą do skorzystania  z pomocy  społecznej są: ubóstwo,  sieroctwo, bezdomność ,bezrobocie niepełnosprawność   , potrzeba ochrony macierzyństwa  lub wielodzietności, bezradność  w sprawach opiekuńczo- wychowawczych  i prowadzenia gospodarstwa domowego zwłaszcza  w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego ,alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa, klęska żywiołowa lub ekologiczna.